A rendkívül erős pályázói érdeklődés miatt az eredetileg tervezett 50 milliárd helyett már több, mint 290 milliárd forintnyi összegben ítéltek meg támogatásokat a 2020-ban kiírt állattartó telepes EU-pályázatban, és a továbbiakban is sok uniós forrás vár az agrárfejlesztésekben gondolkozókra – jelezte az említett pályázat újabb támogatói okiratainak mai átadó ünnepségén Gyöngyösön Farkas Sándor.
Az állattartó telepes EU-pályázat keretét az eredeti 50-ről 260 milliárdra, a kertészeti üzemekét 30-ról 68 milliárdra emelte korábban az Agrárminisztérium a 2021-2022-es átmeneti időszak forrásaira tekintettel, de még ezeket is durván túligényelték a jelenlegi állapot szerint, hiszen előbbire 330 milliárd forintnyi, utóbbira 87 milliárdos támogatási igény érkezett be – jelezte egy mai szakmai rendezvényen Viski József. Az Agrárminisztérium vidékfejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkára azt is elárulta, hogy májusban és júniusban a legtöbb jelentős mezőgazdasági fejlesztésre szolgáló pályázatot újranyitják és kidolgoznak két élelmiszeripari pályázatot is. Összességében azt tervezik, hogy ezek által a következő 2-3 évben "dömpingszerű támogatást tudnak ráengedni a piacra".
Az állattartó telepek fejlesztésére tavaly nyár végén kiírt pályázat keretösszegét a népszerűségének köszönhetően 50 milliárd forintról 260 milliárd forintra emelték és más pályázati kereteket is további 70 milliárd forinttal megemeltek – jelentette be egy pénteki eseményen Nagy István. Az agrárminiszter azt is jelezte, hogy idén már a következő hónapokban 600 milliárd forint értékben írnak ki új beruházási pályázatokat a Vidékfejlesztési Programban, köztük újabb állattartó telepek kisebb léptékű fejlesztésére.
A libák, kacsák és csirkék, tenyésztésével és feldolgozásával foglalkozó Tranzit csoport 20 milliárd forintos beruházási programba kezdett, a fejlesztés szerves folytatása a közelmúltban befejezett 15 milliárdos projektnek - közölte a debreceni központú cégcsoport vezérigazgatója az MTI-vel.
A közelmúltbeli itthoni madár- és sertésinfluenza járványok után ma elindult a „Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” című (VP2-4.1.1.7-20 kódszámú) uniós pályázat tervezetének társadalmi egyeztetése a hivatalos pályázati oldalon közzétett rövid bejegyzés alapján. A szakmai válaszokat február 18-án várják a véleményezésre kialakított partnerségi fórumban, a 2 milliárd forintos keretösszegű pályázat pedig várhatóan április 24-én nyílik majd meg.
Izgalmakban most sincs hiány.
A háború eszkalációjával kapcsolatos félelmek táplálják a ralit.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az ISW nincs meggyőződve arról, hogy komoly következményei lesznek az ukrán rakétatámadásoknak.
411 felett indul a nap az euróhoz képest.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?